Световен ден на Земята!
Учениците от начален етап отбелязаха Деня на Земята с вдъхновение, творчество и отговорно отношение към природата. Децата влязоха в ролята на млади еколози и с голям ентусиазъм участваха в разнообразни дейности, посветени на опазването на нашата планета.
Чрез сюжетно-ролеви игри учениците разпознаваха и обсъждаха действия, които помагат на Земята, както и такива, които ѝ вредят. Те показаха знания и загриженост към околната среда, като предложиха свои идеи за по-чист и по-зелен свят.
Като част от инициативата децата изработиха и общ постер с послание за грижа към природата. Чрез него те отправиха важен призив – да бъдем по-отговорни към света, в който живеем.